תמציות "פרחי באך" ו"פרחי התודעה"- מה ההבדל?

ראשי >תמציות הפרחים>מה ההבדל בין תמציות פרחי באך ותמציות פרחי התודעה?
 
 

מה ההבדל בין תמציות פרחי באך ל"פרחי התודעה"?

זוהי שאלה שנשאלת לעיתים קרובות. פרחי התודעה הם כמובן פרחים שונים  מפרחי באך. דרך ההכנה של תמציות הפרחים דומה. דרך הריפוי שלהם דומה. הפרחים משמשים לאיזון פנימי והילינג. זהו ריפוי אנרגטי בתדרים- הפרחים מציפים את הגופים האנרגטיים שלנו בתדרים של פרחים שעוזרים לשחרור מתחים מצטברים, מאזנים ומחזקים אותנו ובכך מסיעות במניעת היווצרותם של מחלות שונות בגופנו הפיסי.

 
 ד'ר באך יצר את תמציות פרחי באך בשנות ה-30 של המאה הקודמת בהשראת האנשים שהיו סביבו והיה בין הראשונים שראה את הקשר בין מחלות פיסיולוגיות והמצב הרגשי/מנטאלי של האדם. פרחי באך עובדים בעיקר על איזון רגשי ומנטאלי - איזון ברמה הפסיכולוגית, וגם עשויות להוות פתיחה לתודעה מורחבת יותר.
 
אננד סמבביה הייתה מהראשונות שטיפלה והכשירה מטפלים בארץ ובעולם איך לאבחן ולהשתמש בתמציות פרחי באך מאז שנות ה-80. היא תרגמה את המידע הבסיסי על כל אחת מתמציות פרחי באך למילים חיוביות התומכות בטרנספורמציה של האדם. בארגנטינה למשל, הביאה את תמציות פרחי באך לתודעה של כ-150 פסיכולוגים....למידע נוסף על עבודתה של סמבביה בעולם ראו לינק זה
 
את התמציות משדה הבודהה - "פרחי התודעה" Buddhafield Flower Essences יצרה אננד סמבביה בשנות ה-90 בהשראת אנשים עם רמת תודעה שונה, כאלו שחיפשו את השקט הפנימי, האמת האבסולוטית מעבר למצבים רגשיים משתנים...  ואכן, בנוסף לתמציות פרחי באך, עובדות  תמציות פרחי התודעה  באופן הוליסטי על שחרור מתחים מכל הצ'אקרות והגופים האנרגטיים- הפיסי, אתרי, אסטרלי, מנטאלי והרוחני. ולכן הן גם משחררות מתחים שהגיעו אתנו מחיים קודמים. מהאבחון האנרגטי של אנשים רבים  בעזרת תמציות פרחי באך, הבינה סמבביה שרבים  כבר מוכנים לקפיצה תודעתית נוספת וזקוקים לסוג נוסף של פרחים...
עבודת הטרנספורמציה של פרחי התודעה לוקחת אותנו מעבר לפסיכולוגיה או אפשר להגיד שתמציות פרחי התודעה מחברות אותנו ל 'פסיכולוגיה של הבודהה'. 

פרחים אלו תומכים בכוונון שלנו לתדר של ההוויה 'פה ועכשיו'- בהעלאת רמת המודעות והתודעה שלנו – תומכים במדיטציה ושלווה פנימית, באהבה מודעת (טנטרה) וטרנספורמציה רוחנית - חיבור למהותנו הטבעית 'טבעו של הבודהה'- סמל לאדם המואר השלם.

 
פרחי התודעה  נוצרו בהודו, בקומונה הבינלאומית של אושו בפונה, ובהשראת המסטר אושו ואלפי איש מרחבי העולם שבאו ללמוד מדיטציה. המקום אנרגטי במיוחד בשל כך, וגם הפרחים שגדלים שם מלאים בתדר של המקום. (מכאן שמם באנגלית: פרחי הבודהה-פילד- Buddhafieldflowers)הפרחים נועדו לתמוך באינטגרציה של תהליכים פנימיים שונים המובילים בהעמקת המדיטציה, שלווה פנימית  ובטרנספורמציה רוחנית.

לכן, בערכת תמציות זאת תמצאו פרחים כמו שלושת סוגי הלוטוס התומכים במדיטציה וחיבור למודעות גבוהה יותר, תמצאו פרחים התומכים בהומור קלילות וצחוק תוך כדי שחרור מפחדים, חרדות ומתחים-  שחרור מהזדהות יתר עם 'הדרמות של החיים'- או פרחי ההיביסקוס השונים התומכים באהבה מודעת-טנטרית ועוד.

תמציות פרחי התודעה תומכות בריפוי עמוק, בשלווה פנימית, עוזרות להפרעות של קשב ורכוז, לחיזוק המערכת החיסונית והעצבית ובזרימה בריאה של אנרגיית החיים/מינית בגופנו. הן משפרות תקשורת אישית וזוגית, תומכות ביצר בריא- פתיחות מינית ואהבה, ביצירתיות, בביטחון עצמי והעצמה אישית, בשקט פנימי ושמחת חיים.

 
נ.ב  בנוסף, חשוב לציין שתמציות פרחי הבודהה אינן מיוצרות וממולאות באופן תעשיתי, אלא בתהליך מדיטיבי עמוק על ידי סמבביה  וגם ממולאות בבקבוקים על ידה,  מה ששומר על תמציות בעלות פוטנציאל מלא ועוצמתי.
התדרים של התמציות המיוצרות מהפרחים הגדלים ב"בודהה-פילד" עוצמתיים מאד,  ולכן סמבביה מעדיפה ליצור את התמציות באדמת הודו הרגועה והמדיטטיבית ובמיוחד בפארק של אושו בפונה.
לדוגמה, תרכובת הרסקיו הניתנת לכלבים הרגישים במיוחד לרעשים נמצאה הרבה יותר אפקטיבית מהרסקיו המיוצר כיום מפרחי באך. שווה לבדוק.
 
 
 
 
ליחצו למאמרים נוספים בנושא תמציות "פרחי התודעה"