הוראות למדיטציית קונדליני

הוראות למדיטציית קונדליני

מדיטציית הקונדליני נמשכת שעה ובעלת ארבעה שלבים. שלושת השלבים הראשונים מלווים במוסיקה. מדיטציית הקונדליני פועלת כמו מקלחת אנרגטית. ברכות היא מנערת אותך ושולחת אותך חופשי ליומך, ומשאירה אותך רענן ורך.

שלב ראשון – 15 דקות - ניעור

בעמידה, שחרר את גופך ותן לגוף לנוע עם הניעור, הרגש את האנרגיה עולה מכפות רגלייך. עזוב הכל והייה כל כולך חווית הניעור. עינייך יכולות להיות עצומות או פקוחות.
תן לניעור לקרות מעצמו- אל תעשה זאת אתה. הרגש את זה קורה וכשאתה מרגיש את רעידות הגוף עזור לזה לקרות אך אל תעשה את זה. תהנה מהרעד, קבל אותו בברכה, הרשה לרעד לקרות, קבל אותו אך אל תאלץ אותו להיות.
אם תאלץ את התנועה לקרות זה ייהפך להיות פעילות גופנית, התעמלות. אם הניעור יהיה רק על פני השטח הוא לא יחדור פנימה ותישאר נוקשה כאבן. התנועה המעושה, המאולצת , תימשך והגוף שלך רק ילווה את התנועה. העיקר, החשוב הוא לא הגוף אלא אתה ופנימיותך. כשאומרים ניעור הכוונה היא להרעיד את ההוויה הנוקשה שלך עד ליסודות, עד שההוויה שלך תיהפך נמסה, נוזלית, , זורמת. וכשההויה שלך תיהפך לנוזלית הגוף יצטרף. כל עוד אתה ממשיך להשתמש בניעור ולא ברעד, גופך עושה את העבודה ולא נעשית עבודה פנימית. כשאתה מפסיק "לעשות" ונותן לרעד לבוא מבפנים – זה פשוט קורה.
אושו

שלב שני – 15 דקות - ריקוד
רקוד בכל דרך שתרגיש. תן לכל גופך לנוע בהשתוקקות. ושוב עינייך יכולות להיות עצומות או פקוחות.

שלב שלישי – 15 דקות – ללא תנועה

עצום עינייך ועמוד או שב ללא תנועה. התבונן, צפה, הייה עד לכל הדברים שקורים לך בפנים ובחוץ.

שלב רביעי – 15 דקות – שכב

שכב, בעיניים עצומות, ללא תנועה.
  
 
 את המוזיקה למדיטציית הקונדליני תוכלו להוריד באתר זה
 
מוזמנים להצטרף אלינו למרכז אושו בגליל בפייסבוק
 
 
הוספת תגובה