סמבביה על חיי הטנטרה

ראשי >מאמרים>סמבביה על טנטרה>סמבביה על חיי הטנטרה
טנטרה
טנ=התרחבות טרה=תורה
תורת ההתרחבות של התודעה
טנטרה היא תורה הודית עתיקת יומין, בת אלפי שנה שמלמדת אנשים באמצעות מדיטציה ותוך שמוש באנרגית החיים שלהם, לעבור אל מימד אחר של תודעה ולחוות את החיים באופן .הרבה יותר מלא, שלם ומאושר.

מדיטציה - היא המדיקציה, תרגול המאפשר לנו ללמוד להתחבר ולהיות באחדות עם התדר של ההוויה.

כתלמידתו של המסטר אושו מאז 1980, גדלתי בקומונה עם עוד אלפי אנשים מרחבי העולם לתוך "חיי טנטרה"...
לא למדנו טנטרה, אלא גדלנו לתוך חיי טנטרה, לתוך ההוויה של "משוחרר וטבעי" שקרתה בעזרת מדיטציה - כלומר, התרחבות התודעה, תוך כדי שחרור מדפוסים והשלת התניות מנטליות ורגשיות. ראינו איפה אנחנו נושאים טראומות קטנות וגדולות מהעבר המפריעות לחיינו בהווה, ראינו איפה השאלנו רעיונות מההורים והחברה סביב, והיכן אנחנו לא אותנטיים למי שאנחנו באמת, מעבר לכל ההתניות...

ומי אנחנו באמת???

אחת אחת נפלו התובנות ואז החלה הטרנספורמציה... המיינד התחיל להרגע ואתו נעשה הכל יותר פשוט וספונטני. התחלנו ליצור את חיינו מתוך קבלה ומענה לכל רגע ורגע. כדי לתמוך בתהליך השחרור, אושו, פיתח בשבילנו מדיטציות אקטיביות בתנועה ובריקוד וכן יצר את המולטיברסיטי שכללה סוגי תרפיה שונים, שהתרפיסטים שביננו הביאו מהמערב. חיינו הפכו יותר ויותר לזרימה טבעית וזה נגע בכל דבר שעשינו ויצרנו.

כשרמת המודעות והרגישות עלתה, שתינו כוס תה בצורה אחרת, אכלנו, דברנו, נשמנו, הלכנו, ישבנו, נגענו וגם אהבנו בצורה אחרת...
או כפי שמשפט הזן שאומר – כשאתה הולך תלך, כשאתה יושב תשב, כשאתה אוכל תאכל וכו'. איכויות של מדיטציה ואהבה חדרה לחיינו לכל מה שעשינו או שלא עשינו – פשוט היינו.
הוספת תגובה